Goed voorbereid, met vertrouwen naar je borstcorrectie
Zodra je ingreep is ingepland, begeleiden we je stap voor stap verder. Op deze pagina vind je duidelijke en betrouwbare informatie over het verloop van je borstcorrectie: van de gebruikte verdoving en de duur van de ingreep, tot wat je mag verwachten nadien. Ook nazorg en littekenverzorging komen uitgebreid aan bod, zodat je precies weet waar je aan toe bent en met een gerust gevoel naar je behandeling kan toeleven.
Alles wat je dient te weten, geordend per ingreep
Borstvergroting met implantaten (en eventueel lipofilling)
Bel bij aankomst vóór 9u00 op de knop ‘Dagkliniek’. Arriveer je na 9u00, dan kan je je gewoon aanmelden bij het onthaal.
Je wordt naar je kamer gebracht waar je je rustig kan omkleden.
Vóór de ingreep zal je plastisch chirurg huidmarkeringen aanbrengen en foto’s nemen. Deze dienen om het resultaat correct te kunnen vergelijken met de situatie vóór de ingreep. Uiteraard is dit ook het moment om eventuele laatste vragen of onduidelijkheden rustig te bespreken.
Omwille van hygiënische en steriliteitsredenen krijg je vervolgens een operatiehemd en een haarnetje van ons. Daarna begeleidt de verpleegkundige je naar de operatiezaal, waar alles zorgvuldig voor je wordt voorbereid.
Een borstvergroting gaat door onder algemene verdoving.
Bij een ingreep onder algemene verdoving word je volledig in slaap gebracht. Je bent tijdelijk buiten bewustzijn, voelt niets van de ingreep en kan je nadien niets herinneren. De verdoving wordt toegediend en opgevolgd door een erkend arts-anesthesist, die tijdens de volledige ingreep waakt over je veiligheid. Je ademhaling en vitale functies worden continu gemonitord met gespecialiseerde apparatuur.
Voor een ingreep onder algemene verdoving moet je nuchter zijn. Dit betekent dat je minstens zes uur vooraf niet mag eten of drinken. Medicatie die je normaal inneemt, mag je meebrengen zodat we die indien nodig na de ingreep kunnen toedienen.
Hoewel sommige patiënten bezorgd zijn over algemene verdoving, is moderne anesthesie zeer veilig. Alle ingrepen vinden plaats in een volledig uitgeruste operatiezaal die voldoet aan strenge kwaliteits- en veiligheidsnormen. In zeldzame gevallen kunnen tijdelijke bijwerkingen optreden, zoals misselijkheid. Laat het ons weten als je hier gevoelig voor bent, zodat we hier rekening mee kunnen houden.
Na de ingreep word je rustig wakker en worden je vitale functies verder opgevolgd.
Op de dag van de ingreep mag je begeleid worden door één persoon. Bezoek is niet toegestaan zodat je in alle rust kan herstellen.
De duur van de ingreep varieert van 1,5u tot 2u.
Na toestemming van je plastisch chirurg mag je de zelfde dag nog naar huis.
Dit is doorgaans ongeveer vier uur na het einde van de ingreep, al hangt dit af van je persoonlijk herstel.
Na je borstvergroting geldt een strikt rijverbod. Voorzie daarom steeds begeleiding of iemand die je komt ophalen. Onze dagkliniek sluit om 18 uur, dus gelieve je vervoer tijdig te regelen. Hou er rekening mee dat een verblijf na 18 uur, behalve om medische redenen uiteraard, niet inbegrepen is en extra kosten met zich mee kan brengen.
Vermits de littekens in de meeste gevallen gelijmd worden, is er geen wondverzorging nodig de eerste dagen.
Schat je reistijd ruim in en voorzie eventuele verkeershinder. Zo voorkom je dat je je extra nerveus moet aanmelden voor een ingreep.
Kom je van ver en moet je vroeg bij ons zijn? Dan is het misschien een idee om in de buurt te logeren.
Wij bevinden ons vlakbij het centrum van Ninove. Parkeren kan in de omliggende straten of op één van de publieke parkings (Ninia Shopping Center – Oude Kaai – Mallaardparking)
Op dinsdag is er de wekelijkse markt in Ninove, mogelijks is het dus wat drukker. Hou hier rekening mee.
Bij een borstvergroting onder algemene narcose dient er een preoperatieve bloedafname te gebeuren voor patiënten vanaf 40 jaar. Ben je ouder dan 60 jaar dan dient er tevens een ECG uitgevoerd te worden. Plan dit ongeveer 2 à 3 weken voor je ingreep in. De voorschriften hiervoor worden je per e-mail bezorgd.
Hou rekening met je comfort en draag gemakkelijke kleding. Kledij die vooraan opengaat (met knoppen of een rits) is het eenvoudigst aan te trekken na de ingreep.
Verwijder oorringen en piercings en draag een bril in plaats van contactlenzen. Verwijder wimperextensions of nepwimpers en draag geen juwelen.
Reinig je huid voor een ingreep op de gebruikelijke manier.
Gebruik geen make-up of vette verzorginscrèmes en vermijd parfums.
Bij algemene narcose dient er minstens 1 nagel (liefst de wijsvinger van de linker hand) vrij te zijn van (gel)nagellak.
Ontharing van de te behandelen zone(s) moeten op een niet irriterende manier gebeuren. Ontharingen met hars of epilatie lokken vaak irritatie van de huid en kleine ontstekingen uit. Daarom is het best deze meer dan 8 dagen voor de ingreep uit te voeren, of de avond ervoor.
Het is strikt verboden één van de volgende geneesmiddelen in te nemen 2 weken voor en 2 weken na de ingreep:
– Alka Selzen
– Aspegic
– Aspirine
– Aspro
– Dispril
– Perdolan Compositum
– Troc
– Sedergine
– Arnica (enkel verboden vóór de ingreep, na de ingreep enkel in samenspraak met je arts)
Indien je bloedverdunnende medicatie neemt zoals Asaflow, Cardioaspirine, Xarelto of dergelijke, ben je verplicht ons zo spoedig mogelijk hiervan op de hoogte te brengen. Deze verdunnen het bloed waardoor het minder makkelijk stolt. Bijgevolg kan dit bloeduitstortingen in de hand werken bij een ingreep .
Stop eveneens de inname van alle vitamines, kruiden (grote hoeveelheden look en gember) en voedingssupplementen 2 weken voor de ingreep om dezelfde reden.
Roken en vapen houden duidelijk verhoogde risico’s in op wondproblemen. Ze veroorzaken een belangrijke vernauwing van de bloedvaten die kan leiden tot een slechte wondgenezing en lelijke littekens. Verminderen van uw rookgedrag is onvoldoende. Wij kunnen niet verantwoordelijk worden gesteld voor complicaties ten gevolge hiervan.
Er dient tevens een alcoholstop van 48u ingelast te worden voor de ingreep. Alcohol bevordert immers het risico op bloeding en dus op blauwe plekken.
3 tot 6 weken vóór en 6 weken na je ingreep is het verboden op dieet te gaan of te sporten met vermageren tot gevolg. Je lichaam en immuniteitssysteem vereisen een zekere stabiliteit om je voor te bereiden op een succesvolle ingreep en om een spoedig herstel te verzekeren.
Na een borstvergroting geldt een strikt rijverbod op de dag van de ingreep. Ook de dag nadien kan de anesthesie nog een invloed hebben op je reflexen. Indien je functionele hinder ondervindt van je verband of van zwelling dan rijd je uiteraard beter niet.
Na een ingreep onder algemene narcose is het sterk afgeraden om de eerste 12u alleen te zijn. Zorg dus dat je tijdens de eerste 12u gezelschap hebt.
Meestal worden de wondes gesloten met medische huidlijm. Hierdoor is er geen wondzorg nodig. Dit laat je trouwens toe de dag na de ingreep reeds te douchen. Wondzorg door een thuisverpleegkundige wordt enkel voorgeschreven indien nodig en op voorhand meegedeeld. Dit kan je dan best op voorhand vastleggen. Eventuele medicatie, materiaal en wondzorg worden voorgeschreven op de dag van de ingreep.
Indien nodig krijg je van ons een sportBH, die het circulaire compres, aangelegd onmiddellijk na de ingreep vervangt. Deze BH is inbegrepen in de totaalprijs en dien je 4 weken te dragen. Een tweede exemplaar kan eventueel aangekocht worden via het onthaal.
Bij de combinatie van implantaten en lipofilling is het dragen van een BH verboden gedurende de eerste 4 weken.
Voorzie een spannend topje en eventueel tepelbedekkers voor extra steun en comfort.
Indien er ook lipofilling wordt voorzien, dan krijg je tevens een lipopanty van ons. Deze dient gedurende 4 weken dag en nacht gedragen te worden. Een tweede exemplaar kan bekomen worden via het onthaal.
Probeer de eerste nachten op je rug te slapen. Buiklig zal pijnlijk zijn en wordt ten zeerste afgeraden bij lipofilling. Alle druk op de behandelde zone dient zoveel als mogelijk te worden vermeden.
Postoperatief kan eventuele pijn en zwelling verlicht worden met behulp van
- Paracetamol 1G (Algostase, Dafalgan, Perdolan,…): tot 4x 1g per dag
- Brufen 600mg of diclofenac 75mg : tot 2x per dag
Het voorschrift voor deze medicatie kan u enkel dagen voor de ingreep op uw identiteitskaart terugvinden.
Indien je de dagen na de ingreep last krijgt van toenemende pijn, koorts maakt of als je merkt dat je wonde roder en pijnlijker wordt, aarzel dan niet om ons te contacteren. Dit kan tijdens de kantooruren het makkelijkst via het onthaal. Daarbuiten kan je je chirurg rechtstreeks contacteren op het nummer dat je de dag van de ingreep wordt bezorgd. Gebruik dit enkel in geval van nood en uitsluitend tijdens de eerste 6 dagen na de ingreep.
Gun jezelf voldoende rust. Op de dag van je ingreep en de dag na je ingreep plan je best niets in.
Dit betekent echter niet dat je plat dient te blijven liggen. Voldoende bewegen is een must voor de bloedcirculatie. Kleine wandelingen in en rond het huis en manuele activiteiten, zijn zeker toegelaten. Doe het gewoon rustig aan.
Luister naar je lichaam. Stel seksuele betrekkingen uit tot 2 weken na je ingreep. Ook is het afgeraden gedurende ongeveer 4-6 weken te sporten of zware fysieke inspanningen te leveren.
Tref, indien van toepassing, de nodige schikkingen i.v.m. je werk. Hou er rekening mee dat je gedurende 1 à 3 weken werkonbekwaam zal zijn, afhankelijk van het type werk dat je verricht.
Aangezien een borstvergroting een esthetische ingreep is, kan hiervoor geen ziekteverlof toegekend worden.
Wanneer huidlijm gebruikt werd, dienen er geen hechtingen verwijderd te worden. Wel is er een wondcontrole voorzien na 1 à 2 weken. De lijm pelt spontaan af vanaf week 2 tot week 4. Gelieve in die periode geen gebruik te maken van huidcrèmes of zalven in de buurt van de huidlijm.
Het verwijderen van eventuele hechtingen gebeurt bij de wondcontrole.
Heb je na een ingreep problemen of pijn? Maak je je zorgen of heb je onverwachte vragen? Check zeker ook onze veelgestelde vragen en aarzel niet om contact met ons op te nemen.
Na het verwijderen van de hechtingen of de huidlijm (bij een vlotte wondheling) start de nazorg van het litteken. Een aanleg tot goede of minder goede littekenvorming varieert van persoon tot persoon en kan helaas niet worden veranderd. Toch kan je, mits een kleine inspanning, trachten je litteken zo mooi mogelijk te houden. Neem volgende tips zeker ter harte:
Tip 1 – Vermijd UV-stralen
Bescherm je litteken en de zone van de operatie gedurende 4 maanden tegen UV-stralen van zon of kunstlicht (zonnebank). Indien je in de zon komt, breng je meermaals per dag (minstens 4 keer) een zonnecrème met factor 50+ aan.
Tip 2 – Gebruik een hydraterende crème
Gebruik een hydraterende crème op alle littekens rond het tepelhof en in de plooi onder de borst. Masseer het litteken zacht tot 3 maanden na de ingreep met een dunne laag hydraterende crème. Er bestaan echter geen wonderzalven.
Na de eerste 2-3 maanden begint het litteken meestal bij te trekken en wordt het vlakker en witter. Het uiteindelijke resultaat is vaak pas na 1 tot 2 jaar zichtbaar, wanneer het litteken volledig ‘gerijpt’ is.
Borstvergroting met lipofilling
Bel bij aankomst vóór 9u00 op de knop ‘Dagkliniek’. Arriveer je na 9u00, dan kan je je gewoon aanmelden bij het onthaal.
Je wordt begeleid naar je kamer, waar je je rustig kan installeren.
Vóór de ingreep zal je plastisch chirurg huidmarkeringen aanbrengen en foto’s nemen. Deze dienen om het resultaat correct te kunnen vergelijken met de situatie vóór de ingreep. Uiteraard is dit ook het moment om eventuele laatste vragen of onduidelijkheden rustig te bespreken.
Omwille van hygiënische en steriliteitsredenen krijg je vervolgens een operatiehemd, sokken en een haarnetje. Daarna begeleidt de verpleegkundige je naar de operatiezaal, waar alles zorgvuldig voor je wordt voorbereid.
Een borstvergroting gaat door onder algemene verdoving.
Bij een ingreep onder algemene verdoving word je volledig in slaap gebracht. Je bent tijdelijk buiten bewustzijn, voelt niets van de ingreep en kan je nadien niets herinneren. De verdoving wordt toegediend en opgevolgd door een erkend arts-anesthesist, die tijdens de volledige ingreep waakt over je veiligheid. Je ademhaling en vitale functies worden continu gemonitord met gespecialiseerde apparatuur.
Voor een ingreep onder algemene verdoving moet je nuchter zijn. Dit betekent dat je minstens zes uur vooraf niet mag eten of drinken. Medicatie die je normaal inneemt, mag je meebrengen zodat we die indien nodig na de ingreep kunnen toedienen.
Hoewel sommige patiënten bezorgd zijn over algemene verdoving, is moderne anesthesie zeer veilig. Alle ingrepen vinden plaats in een volledig uitgeruste operatiezaal die voldoet aan strenge kwaliteits- en veiligheidsnormen. In zeldzame gevallen kunnen tijdelijke bijwerkingen optreden, zoals misselijkheid. Laat het ons weten als je hier gevoelig voor bent, zodat we hier rekening mee kunnen houden.
Na de ingreep word je rustig wakker en worden je vitale functies verder opgevolgd.
Op de dag van de ingreep mag je begeleid worden door één persoon. Bezoek is niet toegestaan zodat je in alle rust kan herstellen.
De duur van de ingreep varieert van 1,5u tot 2u.
Na toestemming van je plastisch chirurg mag je de zelfde dag nog naar huis.
Dit is doorgaans ongeveer vier uur na het einde van de ingreep, al hangt dit af van je persoonlijk herstel.
Na je borstvergroting geldt een strikt rijverbod. Voorzie daarom steeds begeleiding of iemand die je komt ophalen. Onze dagkliniek sluit om 18 uur, dus gelieve je vervoer tijdig te regelen. Hou er rekening mee dat een verblijf na 18 uur, behalve om medische redenen uiteraard, niet inbegrepen is en extra kosten met zich mee kan brengen.
Vermits er bij een lipofilling geen litteken is omdat er niet gesneden wordt, is er geen wondverzorging nodig. Er kan de dag van de ingreep en de dag nadien nog wat vocht komen uit de zone waar de liposuctie werd uitgevoerd. Dit is normaal en kan worden opgevangen door een gewatteerd compres.
Schat je reistijd ruim in en voorzie eventuele verkeershinder. Zo voorkom je dat je je extra nerveus moet aanmelden voor een ingreep.
Kom je van ver en moet je vroeg bij ons zijn? Dan is het misschien een idee om in de buurt te logeren.
Wij bevinden ons vlakbij het centrum van Ninove. Parkeren kan in de omliggende straten of op één van de publieke parkings (Ninia Shopping Center – Oude Kaai – Mallaardparking)
Op dinsdag is er de wekelijkse markt in Ninove, die brengt extra drukte en verkeershinder met zich mee. Hou hier rekening mee.
Bij een ingreep onder algemene narcose dient er een preoperatieve bloedafname te gebeuren voor patiënten vanaf 40 jaar. Ben je ouder dan 60 jaar dan dient er tevens een ECG uitgevoerd te worden. Plan dit ongeveer 2 à 3 weken voor je ingreep in. De voorschriften hiervoor worden je per mail toegezonden.
Hou rekening met je comfort en draag gemakkelijke kledij. Voorzie een bovenstuk dat langs de voorkant opengaat (rits of knoopjes) zodat je het niet over je hoofd hoeft te trekken.
Verwijder oorringen en andere juwelen of piercings en draag een bril in plaats van contactlenzen. Verwijder wimperextensions of nepwimpers.
Reinig je huid voor een ingreep op de gebruikelijke manier.
Gebruik geen make-up of vette verzorginscrèmes en vermijd parfums.
Bij algemene narcose dient er minstens 1 nagel (liefst de wijsvinger van de linker hand) vrij te zijn van (gel)nagellak.
Na de ingreep dien je een lipopanty te dragen gedurende 4 weken. Deze is inbegrepen in de prijs en krijg je mee na de ingreep.
Een BH is ten strengst verboden. Wel is het aangeraden om een paar spannende topjes en tepelbedekkers in huis te halen voor extra comfort.
Het is strikt verboden één van de volgende geneesmiddelen in te nemen 2 weken voor en 2 weken na de ingreep:
– Alka Selzen
– Aspegic
– Aspirine
– Aspro
– Dispril
– Perdolan Compositum
– Troc
– Sedergine
– Arnica (enkel verboden vóór de ingreep, na de ingreep enkel in samenspraak met je arts)
Indien je bloedverdunnende medicatie neemt zoals Asaflow, Cardioaspirine, Xarelto of dergelijke, ben je verplicht ons zo spoedig mogelijk hiervan op de hoogte te brengen.
Stop eveneens de inname van vitamines, kruiden (grote hoeveelheden look en gember) en voedingssupplementen 2 weken voor de ingreep om dezelfde reden.
Roken en vapen houden duidelijk verhoogde risico’s in op wondproblemen. Ze veroorzaken een belangrijke vernauwing van de bloedvaten die kan leiden tot een slechte wondgenezing en lelijke littekens. Verminderen van uw rookgedrag is onvoldoende. Wij kunnen niet verantwoordelijk worden gesteld voor complicaties ten gevolge hiervan.
Er dient tevens een alcoholstop van 48u ingelast te worden voor de ingreep. Alcohol bevordert immers het risico op bloeding en dus op blauwe plekken.
3 tot 6 weken vóór en 6 weken na je ingreep is het verboden op dieet te gaan of te sporten met vermageren tot gevolg. Je lichaam en immuniteitssysteem vereisen een zekere stabiliteit om je voor te bereiden op een succesvolle ingreep en om een spoedig herstel te verzekeren.
Indien je vermagert kort na de ingreep is de overlevingskans van het getransfereerde vet minimaal en riskeer je alles opnieuw te verliezen.
Na een borstvergroting geldt een strikt rijverbod op de dag van de ingreep. Ook de dag nadien kan de anesthesie nog een invloed hebben op je reflexen. Indien je functionele hinder ondervindt van je verband of van zwelling dan rijd je uiteraard beter niet.
Na een ingreep onder algemene narcose is het sterk afgeraden om de eerste 12u alleen te zijn. Zorg dus dat je tijdens de eerste 12u gezelschap hebt.
Omdat er bij een lipofilling niet gesneden wordt, is er geen wondzorg nodig. Dit laat je trouwens toe de dag na de ingreep reeds te douchen. Wondzorg door een thuisverpleegkundige wordt enkel voorgeschreven indien nodig en op voorhand meegedeeld. Dit kan je dan best op voorhand vastleggen. Eventuele medicatie, materiaal en wondzorg worden voorgeschreven op de dag van de ingreep.
Het dragen van een BH is na een lipofilling van de borsten verboden gedurende de eerste 4 weken na de ingreep.
Voorzie een spannend topje en eventueel tepelbedekkers voor extra steun en comfort.
Een lipopanty verzorgt de contouren van de zones waar de liposuctie plaatsvond. Deze dien je gedurende 4 weken dag en nacht te dragen. Een tweede exemplaar kan bekomen worden via het onthaal.
Probeer de eerste nachten op je rug te slapen. Buiklig zal pijnlijk zijn en wordt ten zeerste afgeraden bij lipofilling. Alle druk op de behandelde zone dient zoveel mogelijk te worden vermeden.
Postoperatief kan eventuele pijn en zwelling verlicht worden met behulp van
- Paracetamol 1G (Algostase, Dafalgan, Perdolan,…): tot 4x 1g per dag
- Brufen 600mg of diclofenac 75mg : tot 2x per dag
Het voorschrift voor deze medicatie kan je enkel dagen voor de ingreep op je identiteitskaart terugvinden en zo afhalen bij een apotheek van je keuze.
Indien je de dagen na de ingreep last krijgt van toenemende pijn, koorts maakt of als je merkt dat je wonde roder en pijnlijker wordt, aarzel dan niet om ons te contacteren. Dit kan tijdens de kantooruren het makkelijkst via het onthaal. Daarbuiten kan je je chirurg rechtstreeks contacteren op het nummer dat je de dag van de ingreep wordt bezorgd. Gebruik dit enkel in geval van nood en uitsluitend tijdens de eerste 6 dagen na de ingreep.
Gun jezelf voldoende rust. Op de dag van je ingreep en de dag na je ingreep plan je best niets in.
Dit betekent echter niet dat je plat dient te blijven liggen. Voldoende bewegen is een must voor de bloedcirculatie. Kleine wandelingen in en rond het huis en manuele activiteiten, zijn zeker toegelaten. Doe het gewoon rustig aan.
Luister naar je lichaam. Stel seksuele betrekkingen uit tot 2 weken na je ingreep. Ook is het afgeraden gedurende ongeveer 4-6 weken te sporten of zware fysieke inspanningen te leveren.
Tref, indien van toepassing, de nodige schikkingen i.v.m. je werk. Hou er rekening mee dat je gedurende 1 à 3 weken werkonbekwaam zal zijn, afhankelijk van het type werk dat je verricht.
Aangezien een borstvergroting een esthetische ingreep is, kan hiervoor geen ziekteverlof toegekend worden.
Bij een lipofilling van de borsten zijn er in de meeste gevallen geen hechtingen.
Wel is er een wondcontrole voorzien na 1 à 2 weken.
Heb je na een ingreep problemen of pijn? Maak je je zorgen of heb je onverwachte vragen? Check zeker ook onze veelgestelde vragen en aarzel niet om contact met ons op te nemen.
Borstlift of borstreductie (al dan niet met implantaten of lipofilling)
Bel bij aankomst vóór 9u00 op de knop ‘Dagkliniek’. Arriveer je na 9u00, dan kan je je gewoon aanmelden bij het onthaal.
Je wordt naar je kamer gebracht waar je je rustig kan omkleden.
Vóór de ingreep zal je plastisch chirurg huidmarkeringen aanbrengen en foto’s nemen. Deze dienen om het resultaat correct te kunnen vergelijken met de situatie vóór de ingreep. Uiteraard is dit ook het moment om eventuele laatste vragen of onduidelijkheden rustig te bespreken.
Omwille van hygiënische en steriliteitsredenen krijg je vervolgens een operatiehemd en een haarnetje van ons. Daarna begeleidt de verpleegkundige je naar de operatiezaal, waar alles zorgvuldig voor je wordt voorbereid.
Een borstlift of -verkleining gaat door onder algemene verdoving.
Bij een ingreep onder algemene verdoving word je volledig in slaap gebracht. Je bent tijdelijk buiten bewustzijn, voelt niets van de ingreep en kan je nadien niets herinneren. De verdoving wordt toegediend en opgevolgd door een erkend arts-anesthesist, die tijdens de volledige ingreep waakt over je veiligheid. Je ademhaling en vitale functies worden continu gemonitord met gespecialiseerde apparatuur.
Voor een ingreep onder algemene verdoving moet je nuchter zijn. Dit betekent dat je minstens zes uur vooraf niet mag eten of drinken. Medicatie die je normaal inneemt, mag je meebrengen zodat we die indien nodig na de ingreep kunnen toedienen.
Hoewel sommige patiënten bezorgd zijn over algemene verdoving, is moderne anesthesie zeer veilig. Alle ingrepen vinden plaats in een volledig uitgeruste operatiezaal die voldoet aan strenge kwaliteits- en veiligheidsnormen. In zeldzame gevallen kunnen tijdelijke bijwerkingen optreden, zoals misselijkheid. Laat het ons weten als je hier gevoelig voor bent, zodat we hier rekening mee kunnen houden.
Na de ingreep word je rustig wakker en worden je vitale functies verder opgevolgd.
Op de dag van de ingreep mag je begeleid worden door één persoon. Bezoek is niet toegestaan zodat je in alle rust kan herstellen.
De duur van de ingreep varieert van 2,5 tot 4u en varieert naargelang de uitgebreidheid van de ingreep.
Na toestemming van je plastisch chirurg mag je de zelfde dag nog naar huis.
Dit is doorgaans ongeveer vier uur na het einde van de ingreep, al hangt dit af van je persoonlijk herstel.
Na je borstcorrectie geldt een strikt rijverbod. Voorzie daarom steeds begeleiding of iemand die je komt ophalen. Onze dagkliniek sluit om 18 uur, dus gelieve je vervoer tijdig te regelen. Hou er rekening mee dat een verblijf na 18 uur, behalve om medische redenen uiteraard, niet inbegrepen is en extra kosten met zich mee kan brengen.
Vermits de littekens in de meeste gevallen gelijmd worden, is er geen wondverzorging nodig de eerste dagen.
Schat je reistijd ruim in en voorzie eventuele verkeershinder. Zo voorkom je dat je je extra nerveus moet aanmelden voor een ingreep.
Kom je van ver en moet je vroeg bij ons zijn? Dan is het misschien een idee om in de buurt te logeren.
Wij bevinden ons vlakbij het centrum van Ninove. Parkeren kan in de omliggende straten of op één van de publieke parkings (Ninia Shopping Center – Oude Kaai – Mallaardparking)
Op dinsdag is er de wekelijkse markt in Ninove, mogelijks is het dus wat drukker. Hou hier rekening mee.
Bij een borstlift of -verkleining onder algemene narcose dient er een preoperatieve bloedafname te gebeuren voor patiënten vanaf 40 jaar. Ben je ouder dan 60 jaar dan dient er tevens een ECG uitgevoerd te worden. Plan dit ongeveer 2 à 3 weken voor je ingreep in. De voorschriften hiervoor worden je per e-mail bezorgd.
Hou rekening met je comfort en draag gemakkelijke kleding. Kledij die vooraan opengaat (met knoppen of een rits) is het eenvoudigst aan te trekken na de ingreep.
Verwijder oorringen en piercings en draag een bril in plaats van contactlenzen. Verwijder wimperextensions of nepwimpers en draag geen juwelen.
Reinig je huid voor een ingreep op de gebruikelijke manier.
Gebruik geen make-up of vette verzorginscrèmes en vermijd parfums.
Bij algemene narcose dient er minstens 1 nagel (liefst de wijsvinger van de linker hand) vrij te zijn van (gel)nagellak.
Ontharing van de te behandelen zone(s) moeten op een niet irriterende manier gebeuren. Ontharingen met hars of epilatie lokken vaak irritatie van de huid en kleine ontstekingen uit. Daarom is het best deze meer dan 8 dagen voor de ingreep uit te voeren, of de avond ervoor.
Het is strikt verboden één van de volgende geneesmiddelen in te nemen 2 weken voor en 2 weken na de ingreep:
– Alka Selzen
– Aspegic
– Aspirine
– Aspro
– Dispril
– Perdolan Compositum
– Troc
– Sedergine
– Arnica (enkel verboden vóór de ingreep, na de ingreep enkel in samenspraak met je arts)
Indien je bloedverdunnende medicatie neemt zoals Asaflow, Cardioaspirine, Xarelto of dergelijke, ben je verplicht ons zo spoedig mogelijk hiervan op de hoogte te brengen. Deze verdunnen het bloed waardoor het minder makkelijk stolt. Bijgevolg kan dit bloeduitstortingen in de hand werken bij een ingreep .
Stop eveneens de inname van alle vitamines, kruiden (grote hoeveelheden look en gember) en voedingssupplementen 2 weken voor de ingreep om dezelfde reden.
Roken en vapen houden duidelijk verhoogde risico’s in op wondproblemen. Ze veroorzaken een belangrijke vernauwing van de bloedvaten die kan leiden tot een slechte wondgenezing en lelijke littekens. Verminderen van uw rookgedrag is onvoldoende. Wij kunnen niet verantwoordelijk worden gesteld voor complicaties ten gevolge hiervan.
Er dient tevens een alcoholstop van 48u ingelast te worden voor de ingreep. Alcohol bevordert immers het risico op bloeding en dus op blauwe plekken.
3 tot 6 weken vóór en 6 weken na je ingreep is het verboden op dieet te gaan of te sporten met vermageren tot gevolg. Je lichaam en immuniteitssysteem vereisen een zekere stabiliteit om je voor te bereiden op een succesvolle ingreep en om een spoedig herstel te verzekeren.
Na een borstvergroting geldt een strikt rijverbod op de dag van de ingreep. Ook de dag nadien kan de anesthesie nog een invloed hebben op je reflexen. Indien je functionele hinder ondervindt van je verband of van zwelling dan rijd je uiteraard beter niet.
Na een ingreep onder algemene narcose is het sterk afgeraden om de eerste 12u alleen te zijn. Zorg dus dat je tijdens de eerste 12u gezelschap hebt.
Meestal worden de wondes gesloten met medische huidlijm. Hierdoor is er geen wondzorg nodig. Dit laat je trouwens toe de dag na de ingreep reeds te douchen. Wondzorg door een thuisverpleegkundige wordt enkel voorgeschreven indien nodig en op voorhand meegedeeld. Dit kan je dan best op voorhand vastleggen. Eventuele medicatie, materiaal en wondzorg worden voorgeschreven op de dag van de ingreep.
Je krijgt van ons een post operatieve BH, die het circulaire compres, aangelegd onmiddellijk na de ingreep vervangt. Deze BH is inbegrepen in de totaalprijs en dien je 4 weken te dragen.
Indien er ook lipofilling wordt voorzien, dan krijg je tevens een lipopanty van ons. Deze dient ook gedurende 4 weken dag en nacht gedragen te worden. Een tweede exemplaar van beiden kan worden aangekocht via het onthaal.
Probeer de eerste nachten op je rug te slapen. Buiklig zal pijnlijk zijn.
Bij lipofilling dient alle druk op de behandelde zone dient zoveel als mogelijk te worden vermeden.
Postoperatief kan eventuele pijn en zwelling verlicht worden met behulp van
- Paracetamol 1G (Algostase, Dafalgan, Perdolan,…): tot 4x 1g per dag
- Brufen 600mg of diclofenac 75mg : tot 2x per dag
Het voorschrift voor deze medicatie kan u enkel dagen voor de ingreep op uw identiteitskaart terugvinden.
Indien je de dagen na de ingreep last krijgt van toenemende pijn, koorts maakt of als je merkt dat je wonde roder en pijnlijker wordt, aarzel dan niet om ons te contacteren. Dit kan tijdens de kantooruren het makkelijkst via het onthaal. Daarbuiten kan je je chirurg rechtstreeks contacteren op het nummer dat je de dag van de ingreep wordt bezorgd. Gebruik dit enkel in geval van nood en uitsluitend tijdens de eerste 6 dagen na de ingreep.
Gun jezelf voldoende rust. Op de dag van je ingreep en de dag na je ingreep plan je best niets in.
Dit betekent echter niet dat je plat dient te blijven liggen. Voldoende bewegen is een must voor de bloedcirculatie. Kleine wandelingen in en rond het huis en manuele activiteiten, zijn zeker toegelaten. Doe het gewoon rustig aan.
Luister naar je lichaam. Stel seksuele betrekkingen uit tot 2 weken na je ingreep. Ook is het afgeraden gedurende ongeveer 4-6 weken te sporten of zware fysieke inspanningen te leveren.
Tref, indien van toepassing, de nodige schikkingen i.v.m. je werk. Hou er rekening mee dat je gedurende 1 à 3 weken werkonbekwaam zal zijn, afhankelijk van het type werk dat je verricht.
Aangezien een borstlift een esthetische ingreep is, kan hiervoor geen ziekteverlof toegekend worden.
Wanneer huidlijm gebruikt werd, dienen er geen hechtingen verwijderd te worden. Wel is er een wondcontrole voorzien na 1 à 2 weken. De lijm pelt spontaan af vanaf week 2 tot week 4. Gelieve in die periode geen gebruik te maken van huidcrèmes of zalven in de buurt van de huidlijm.
Het verwijderen van eventuele hechtingen gebeurt bij de wondcontrole.
Heb je na een ingreep problemen of pijn? Maak je je zorgen of heb je onverwachte vragen? Check zeker ook onze veelgestelde vragen en aarzel niet om contact met ons op te nemen.
Na het verwijderen van de hechtingen of de huidlijm (bij een vlotte wondheling) start de nazorg van het litteken. Een aanleg tot goede of minder goede littekenvorming varieert van persoon tot persoon en kan helaas niet worden veranderd. Toch kan je, mits een kleine inspanning, trachten je litteken zo mooi mogelijk te houden. Neem volgende tips zeker ter harte:
Tip 1 – Vermijd UV-stralen
Bescherm je litteken en de zone van de operatie gedurende 4 maanden tegen UV-stralen van zon of kunstlicht (zonnebank). Indien je in de zon komt, breng je meermaals per dag (minstens 4 keer) een zonnecrème met factor 50+ aan.
Tip 2 – Gebruik een hydraterende crème
Gebruik een hydraterende crème op alle littekens rond het tepelhof en in de plooi onder de borst. Masseer het litteken zacht tot 3 maanden na de ingreep met een dunne laag hydraterende crème. Er bestaan echter geen wonderzalven.
Na de eerste 2-3 maanden begint het litteken meestal bij te trekken en wordt het vlakker en witter. Het uiteindelijke resultaat is vaak pas na 1 tot 2 jaar zichtbaar, wanneer het litteken volledig ‘gerijpt’ is.